Czas realizacji

Termin realizacji i wysyłki zamówień

Wysyłka zamówień następuje tylko w dni robocze, oprócz świąt (dni ustawowo wolnych, wigilii Bożego Narodzenia i sylwestra).

Zamówienia złożone do godz. 12:00 dnia roboczego są realizowane w tym samym lub następnym dniu roboczym.
Zamówienia złożone po godz. 12:00 dnia roboczego lub w dniu wolnym od pracy są realizowane w ciągu następnych 1-2 dni roboczych.

*dzień roboczy - od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych, wigilii Bożego Narodzenia, sylwestra oraz innych wyjątkowych terminów (np. urlopy) podanych w sposób wyraźny na górze strony głównej oraz stronie Koszyka.


Zamówienia z płatnością z góry są realizowane dopiero po opłaceniu - czyli pełnym zaksięgowaniu wpłaty przez system płatności internetowych.

Zlecenie przelewu lub autoryzacja płatności kartą nie jest równoznaczna z zaksięgowaniem wpłaty. Terminy księgowań są zależne od wybranej formy płatności i wynikają z zasad funkcjonowania systemu bankowego.

Zamówienia nieopłacone do końca następnego dnia roboczego są anulowane.

W przypadku, gdy choć jeden z produktów miał podczas zamawiania termin wysyłki inny niż "1-2 dni robocze", całe zamówienie jest wysyłane po skompletowaniu wszystkich produktów.


Termin doręczenia

Poczta Polska - następne 1-3 dni robocze od daty wysyłki.
InPost Paczkomaty 24/7 - następne 1-2 dni robocze od daty wysyłki
InPost Kurier - następne 1-2 dni robocze os daty wysyłki
DPD Kurier - następne 1-2 dni robocze od daty wysyłki
Przesyłka Europejska - ok. 1-2 tygodnie od daty wysyłki.

 

Klient otrzymuje numer listu przewozowego i ma możliwość samodzielnego śledzenia przesyłki na stronie internetowej dostawcy.

Przesyłki są doręczane w ciągu dnia, w godzinach pracy kurierów/listonoszy. Nie ma możliwości wybrania konkretnej godziny doręczenia.

Zgodnie z regulaminami firm kurierskich, kurierzy nie mają obowiązku kontaktu telefonicznego przed doręczeniem przesyłki. Kurierzy nie zostawiają awiza.

Klient ma w każdej chwili prawo do kontaktu z infolinią firmy kurierskiej i umówienie się na dogodną godzinę doręczenia - w ramach godzin pracy kurierów.

 Zwrot nieodebranych przesyłek

Poczta Polska zwraca do nadawcy nieodebrane przesyłki obecnie po 7 dniach od pierwszej nieudanej próby doręczenia.
Kurierzy zwracają nieodebrane przesyłki po 2 lub więcej nieudanych próbach doręczenia.

 
W przypadku nieodebrania przesyłki z winy Klienta, bez wcześniejszego oświadczenia o rezygnacji z zamówienia, ponosi on koszty nadania i zwrotu przesyłki. Łączny koszt jest równy dwukrotności ceny podstawowej za nadanie danego rodzaju przesyłki, zgodnie z cennikiem sklepu, niezależnie od rabatów otrzymanych podczas składania zamówienia. Po otrzymaniu zwrotu zamówienie jest anulowane i sklep zwraca wpłatę pomniejszoną o w/w koszt.

W przypadku nieodebrania przesyłki pobraniowej (płatnej przy odbiorze) i braku kontaktu ze strony Klienta, sklep zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji (anulowania) kolejnych zamówień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium